Férfi kézi: huszáros hajrával magabiztos siker Bahrein ellen

Császár Gábort hiába szorongatták a vendégek, így is dobott tíz gólt (Fotó: Szabó Miklós, archív)

A mérkőzést a magyar válogatott kezdte jobban, Szöllősi Szabolcs góljainak (is) köszönhetően három góllal is vezettünk (7–4), ám ekkor megtört a lendületünk, így Bahrein megkezdhette a felzárkózást. A folytatásban a mieink sok hibával, komótosan játszottak, ráadásul a védekezésünk sem állt biztos lábakon, ez pedig azt eredményezte, hogy a szünetre kétgólos hátránnyal vonulhatott (12–14) a dániai Európa-bajnokságra készülő nemzeti csapatunk.

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött: rémálomszerűen. A bahreiniek már négy góllal is vezettek, sőt még a 41. percben is kétgólos előny birtokában játszhattak, a hajrára azonban kidomborodott a két csapat közti tudásbéli különbség. A mieink Császár Gábor és Zubai Szabolcs vezérletével 19–21 után megtáltosodtak, sorozatban nyolc gólt dobtak, és a mérkőzésből hátralévő szűk húsz percet 14–1-re (!) nyerték meg, így magabiztosnak mondható 31–22-es győzelmet arattak. Említést érdemel még Tatai Péter kapus teljesítménye, aki a 46. perc után nem kapott gólt.

A magyar nemzeti csapat legközelebb a Provident-kupán lép pályára január 3-án.

FÉRFI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–BAHREIN 31–22 (12–14)
Szigetszentmiklós. V:
Herczeg, Südi (magyarok).
MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai, Székely (kapusok), Ancsin 2, Bánhidi, Császár 10, Gulyás, Harsányi 3, Ilyés, Lékai 1, Mocsai T. 1, Nagy K. 5, Schuch, Szalafai 3, Szöllősi 3, Vadkerti, Varsandán 1, Zdolik, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
BAHREIN: Altavel, Dzsalil (kapusok), A. Kader, Ali, al-Szalatna 3, al-Samahei, Baham, Eid 2, Habib, A. Husszein 3, Madan 8, Makabi 1, A. Merza, M. Kader 6, Sihibab, Juszef. Szövetségi kapitány: Saleh Bu Shkeyou.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.

A Nemzeti Sport digitális formában – az e-újságért kattintson ide!

This entry was posted in HU and tagged by News4Me. Bookmark the permalink.